Būvuzņēmumi aizvien aicināti atbalstīt būvniecības ģenerālvienošanos; parakstījuši jau 78% no kvoruma

Image for Būvuzņēmumi aizvien aicināti atbalstīt būvniecības ģenerālvienošanos; parakstījuši jau 78% no kvoruma

Būvniecības uzņēmumi aizvien ir aicināti atbalstīt būvniecības ģenerālvienošanos, kas paredz visai nozarei noteikt minimālo atalgojumu 780 eiro (bruto) apmērā. Līdz 25.maijam ģenerālvienošanos ir atbalstījuši jau 150 būvniecības uzņēmumi, kuru kopējais apgrozījums veido 555 miljonus eiro jeb 78% no ģenerālvienošanās noslēgšanai nepieciešamā apgrozījuma apjoma. Lai ģenerālvienošanās stātos spēkā, to jāatbalsta uzņēmumiem ar kopējo apgrozījuma apjomu 713 miljonu eiro apjomā.

Uzņēmumi, kuri vēlas parakstīt koplīgumu, ir aicināti ierasties Latvijas Būvuzņēmēju partnerības birojā Elizabetes ielā 85a/1, Berga Bazārā, Rīgā.

Uzņēmumi, kuri atbalstīs ģenerālvienošanos, tās noslēgšanas gadījumā saņems 50% atlaidi no ikgadējās Būvkomersantu reģistrācijas nodevas, kā arī iegūs papildu 0,25 punktus būvkomersantu klasifikācijā, kas dos izdevīgāku pozīciju iepirkumos. Jau drīzumā Saeimā tiks lemts par iespēju vienoties par mazāku piemaksu par virsstundu darbu. Likumprojektā paredzēta iespēja virsstundu likmes samazināšanai līdz 50%, ja ar nozares koplīgumu tiek būtiski celta minimālā alga attiecībā pret valstī noteikto.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām rakstīt uz sintija.silina@latvijasbuvnieki.lv.