Darba grupas
Darba grupas ir izveidotas, lai īstenotu specifiskus mērķus un idejas, veicinot efektīvu viedokļu un pieredzes apmaiņu, un tādējādi nodrošinātu kvalitatīvu priekšlikumu izstrādi un realizāciju. Tās tiek vadītas arī no uzraudzības padomes locekļu puses, kas uzņemas atbildību par grupas darbības koordinēšanu un pārstāvniecību.
Darba grupa koncentrējas uz būvniecības nozares digitalizāciju, sekmējot BIM (Būvniecības informācijas modelēšana) obligātu ieviešanu līdz 2025. gadam un attīstot Būvniecības informācijas sistēmu (BIS). Tiek veidota sadarbība ar valsts normatīvajiem institūtiem minimālo standartu izstrādei, un tiek īstenotas starpnozaru un pārrobežu zināšanu apmaiņas aktivitātes, lai integrētu jaunākos digitālos risinājumus un prakses.
Darba grupa pievēršas būvniecības nozares likumdošanas un normatīvo regulējumu uzlabošanai, pārskatot un aktualizējot likumus un normas atbilstoši mūsdienu prasībām un starptautiskajiem standartiem. Tāpat grupa nodrošina nozares statistikas precizitāti un pieejamību, veicinot datu vākšanu un analīzi, lai atspoguļotu tirgus tendences un izaugsmes iespējas.
Darba grupa koncentrējas uz ilgtspējīgas un zaļās būvniecības veicināšanu. Darba grupa mērķē nodrošināt vislabāko sagatavošanos ilgtspējas prasību ieviešanai un emisiju samazināšanai, veicinot efektīvu sadarbību starp visiem iesaistītajiem sektoriem, uzņēmumiem un institūcijām. Process ietver arī sertifikācijas tēmas BREEAM, LEED un DGNB, aprites ekonomikas principu ieviešanu un ēku dzīves cikla aprēķinus.
Darba grupa pievēršas publisko būvniecības iepirkumu procesa pilnveidošanai, uzlabojot zemākās cenas pieeju ar saturiskām izmaiņām, kas vērstas uz izmaksu samazināšanu jau projektēšanas sākumposmā. Uzsvars tiek likts uz profesionālas projekta vadības prakses nozīmi, kā arī tiek īstenotas iniciatīvas, piemēram, indeksācija, norēķini un garantijas, lai nodrošinātu efektīvu un taisnīgu finanšu pārvaldību.
Darba grupa fokusējas uz biznesa izaugsmi un cīņu ar ēnu ekonomiku. Galvenie darbības virzieni ietver prefabricētu izstrādājumu izmatošanas veicināšanu, kas sekmē produktivitātes un kvalitātes uzlabošanu, kā arī konkurētspējas un eksporta potenciāla palielināšanu. Tiek pievērsta uzmanība arī ēnu ekonomikas mazināšanai, īstenojot pasākumus, kas mazina birokrātiju un uzlabo uzraudzību, kā arī nodrošina nodokļu atvieglojumus, lai veicinātu godīgu un atbildīgu uzņēmējdarbības vidi.
Darba grupa ir vērsta uz izglītības un cilvēkresursu pieejamības uzlabošanu būvniecības nozarē, īpaši akcentējot profesionālo pieredzi praksē. Aktivitātes ietver sistēmu izveidi, kas sekmē pieredzes uzkrāšanu un pierādīšanu, nodrošinot augstākas kvalifikācijas strādnieku un speciālistu pieejamību. Mērķis ir paaugstināt nozares efektivitāti, produktivitāti un nodrošināt drošību darba vietās, vienlaikus uzlabojot nozares konkurētspēju un izglītības standartus.